Wagi samochodowe i platformowe

Wagi są urządzeniami służącymi do wyznaczania masy różnych ciał. Posiadają one zróżnicowane przeznaczenie oraz konstrukcję. W sklepach znajdują zastosowanie wagi elektroniczne określające również koszt ważonego towaru, w laboratoriach stosuje się wagi laboratoryjne, w kuchni – wagi kuchenne, w branży transportowej – wagi samochodowe i platformowe – przeznaczone do ważenia załadowanych tirów i innych pojazdów o różnym załadunku. Niezależnie od typu wagi jej najważniejszą cechą jest dokładność i precyzja ważenia.

Stalowe wagi samochodowe wyposażone są w specjalny pomost ważący o długości 7-18 m. Waga posiada tylko 37 cm wysokości, co gwarantuje jej funkcjonalność. Konstrukcja wagi umożliwia zamontowanie jej w wersji zagłębionej oraz wyniesionej. W ramach opcji dodatkowych dostępne są rampy najazdowe, sygnalizacja świetlna, oprogramowanie, czytniki kart itd.

Producenci wag oferują także wagi platformowe  stosowane w rolnictwie i przemyśle ciężkim. 2 wersje: stalowa i prefabrykowana oferowanych wag umożliwiają Klientom najbardziej korzystny wybór, odpowiadający ich indywidualnym potrzebom. Dzięki wyposażeniu wag w wysokiej klasy czujniki tensometryczne podnosi się komfort oraz precyzja ważenia. Oferowane wagi samochodowe i platformowe prezentują wysoką jakość, niezawodność oraz wytrzymałość.

We wszystkich typach urządzeń do ważenia niezbędna jest legalizacja wag. Zajmują się tym firmy produkujące wagi, we współpracy i porozumieniu z Urzędem Miar przeprowadzając specjalistyczną procedurę, która jest obowiązkiem wszystkich podmiotów stosujących wagi, niezależnie od typu i zastosowania wagi. Legalizacja wag służy potwierdzeniu parametrów technicznych wagi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wagi platformowe, Wagi samochodowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.