Druk wielkoformatowy – banery i szyldy reklamowe

Druk wielkoformatowy jest oparty na nowoczesnej technologii ploterów, które zapewniają dużą precyzję i dokładność, a także wysoką rozdzielczość wydruku. Druk wielkoformatowy wykonuje się na wielu różnych podłożach – przede wszystkim zaś na papierze, tkaninach, folii samoprzylepnej, folii magnetycznej itd. Ma on zastosowanie głównie w reklamie. Dzisiaj na każdym kroku spotykamy się z reklamą – są bilbordy, duże banery reklamowe, litery przestrzenne, podświetlane ekrany, a także kalendarze, wizytówki, ulotki, gadżety reklamowe.

W przypadku dużych form reklamy, takich jak banery czy szyldy reklamowe, druk wielkoformatowy jest niezastąpiony. Nowoczesne plotery są bardzo szybkie i charakteryzuje je płynne przejście tonalne oraz bogata kolorystyka, w tym również możliwość drukowania kolorami metalicznymi. Ważną kwestią jest także trwałość reklamy. Wiadomo, ze reklama zewnętrzna jest narażona na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg. Druk musi być zatem trwały i odporny na zniszczenie. Druk wielkoformatowy stosuje się do wysokonakładowej produkcji reklam, ale nie tylko. Każda firma może zamówić wykonanie baneru czy szyldu reklamowego na wybranym przez siebie podłożu w dowolnej liczbie – trzeba tylko dogadać się z drukarnią.

Banery reklamowe na przykład zazwyczaj wykonuje się w małej ilości i umieszcza przed siedziba firmy lub w ważnych punktach miasta, aby skierować klientów do firmy.

Popularność różnych form reklamy jeszcze nigdy nie była tak duża. Tworzone są nowe formy reklamy i kanały dotarcia do potencjalnego klienta. Mogą to być na przykład roll-upy należące do grupy systemów wystawienniczych, które są łatwe w montażu i bardzo efektowne, zawierają kasetkę z samozwijającym mechanizmem.

Innym przykładem nowoczesnej formy reklamy są naklejki na samochody, wykonywane techniką druku wielkoformatowego, które doskonale spełniają swoją funkcję reklamy mobilnej. Najczęściej okleja się naklejkami samochody firmowe, chociaż niektóre firmy płacą za umieszczenie reklamy na swoim samochodzie.

Niezależnie czy są to szyldy reklamowe, roll-upy, naklejki na samochody czy banery reklamowe – druk wielkoformatowy doskonale się sprawdza, bo wykorzystuje nowoczesne plotery drukujące.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Druk wielkoformatowy, Reklama i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.