Wyposażenie sklepów i hurtowni

Będąc w sklepie czy hurtowni zwykle nie zastanawiamy się nad ich wystrojem i wyposażeniem. Jedyne, co nas interesuje, to ich zaopatrzenie. Niezależnie od tego czy jest to przydomowy mały sklepik, dyskont, supermarket czy hurtownia wielobranżowa, każdy obiekt handlowy posiada swoje wyposażenie.

Na podstawowe wyposażenie sklepów i hurtowni składają się półki, regały, lady, witryny, gabloty. Są to meble służące głównie do prezentacji i wyeksponowania oraz przechowywania towaru. Można je spotkać w każdym obiekcie handlowym. Towary spożywcze zwykle ułożone są na półkach, kosztowności u jubilera w specjalnych zamykanych gablotach, a mięso w ladach chłodniczych. Każda branża handlowa rządzi się swoimi prawami.

W sklepach z odzieżą niezbędne są przymierzalnie z lustrami, manekiny, na których wyeksponowane są ubrania, wieszaki i regały na stroje. Producenci mebli sklepowych oferują specjalne meble na konkretne artykuły, np. regały na buty, krawaty, koszule, alkohol. W hurtowniach wielobranżowych, sklepach odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych można spotkać gondole sklepowe oraz stoły ekspozycyjne do zaprezentowania różnego rodzaju konfekcji.

Meble sklepowe wykonywane są z różnych materiałów, np. ze stali nierdzewnej (drążki do przymierzalni, stoliki, gondole), z płyty meblowej, szkła – regały, stoły. Można dowolnie zaaranżować każde wnętrze handlowe dzięki kompleksowym systemom meblowym wykonanym z różnych materiałów.

Producenci mebli sklepowych oferują meble jubilerskie, regały ekspozycyjne znajdujące zastosowanie na przykład w branży spożywczej, oraz RTV i AGD, ścianki panelowe, stojaki konfekcyjne, podświetlane gabloty w wielu kształtach – do ekspozycji biżuterii, akcesoriów GSM, galanterii skórzanej i wielu innych artykułów, specjalne regały na pieczywo, warzywa i owoce, oraz całe zintegrowane stoiska handlowe.

Oprócz mebli sklepowych podstawowym wyposażeniem każdego sklepu czy hurtowni wielobranżowej są lady kasowe, urządzenia elektroniczne, kasy fiskalne, wagi, bramki antykradzieżowe, kosze i wózki sklepowe, listwy i etykiety cenowe, metkownice.

W sklepach i hurtowniach spożywczych, mięsnych, a także lokalach gastronomicznych, kawiarniach niezbędne są również urządzenia chłodnicze. Mogą to być lady chłodnicze na mięso, witryny cukiernicze, w których towary zachowają swoją świeżość dzięki odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Zazwyczaj regały chłodnicze są tworzone z myślą o estetyce wnętrza. Prezentują się elegancko, są ozdobą wnętrza kawiarni czy innego obiektu. Urządzenia chłodnicze są koniecznością w przypadku lokali serwujących torty, lody oraz inne zimne desery. Przez ich szklane szyby Klienci mogą przyjrzeć się oferowanym towarom i wybrać ten, który będzie im odpowiadał. Do urządzeń chłodniczych, które można spotkać w każdej restauracji czy sklepie spożywczym należą także szafy mroźnicze, zamrażarki, a w lodziarniach również specjalne konserwatory do lodów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie sklepów i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.