Hydromasaż – terapeutyczne działanie wody

Lecznicze właściwości wody są znane nie od dziś. Nie bez powodu mówimy o wodolecznictwie czy hydroterapii. Jedną z ich form jest nowoczesna technologia hydromasażu, wykorzystywana w wannach i basenach. Hydromasaż ma wiele udokumentowanych leczniczych zastosowań i jest traktowany jako uzupełnienie terapii wielu schorzeń o różnym podłożu. Zaleca się go m.in. w bólach reumatycznych, zaburzeniach krążenia, chorobach kręgosłupa, układu oddechowego. Doskonale działa nie tylko na zmęczone po treningu ciało, ale również na duszę, dlatego z powodzeniem stosowany jest w przypadkach nadmiernego stresu. Hydromasaż działa relaksująco i uspokajająco.

Wszyscy bywalcy pływalni, parków wodnych, term, ośrodków SPA czy sanatoriów są przyzwyczajeni do widoku jacuzzi. Jednak własna wanna z hydromasażem uznawana jest za synonim luksusu. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego nie tylko z uwagi na koszt, ale przede wszystkim na gabaryty takiej wanny. Mieszkańcy blokowisk narzekają na małe łazienki, w których ledwo mieści się prysznic, pralka i wc, więc nie ma mowy żeby mogli zamontować u siebie wannę z hydromasażem. Natomiast właściciele domów jak najbardziej.

Wybór wanien z hydromasażem jest naprawdę bardzo duży. Są na rynku wanny dostępne w wielu kształtach- nie tylko tradycyjne prostokątne i narożne, ale również wanny owalne, okrągłe, kwadratowe, w formie serca i o różnych nieokreślonych kształtach. Ale oryginalny kształt to nie jedyna atrakcja. Wanny mogą być wyposażone w dodatkowe systemy, takie jak chromoterapia czy ozonoterapia, które zwiększają terapeutyczne działanie wody.
W przypadku chromoterapii wykorzystuje się działanie kolorów, które pozytywnie wpływają na organizm ludzki – np. zielony relaksuje, czerwony dodaje energii, niebieski wycisza, pomarańczowy regeneruje. Dzięki wbudowanemu systemowi chromoterapii użytkownik wanny z hydromasażem może dostosować kolor mu towarzyszący do swoich aktualnych potrzeb.

Własna wanna z hydromasażem może zamienić zwykłą łazienkę w domowe SPA, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie wnętrz, Zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.