Papierowe torby – reklamowe, spożywcze, przemysłowe.

torba-papierowaTorby papierowe szturmem wchodzą na polski rynek. Mają one bardzo szerokie zastosowania. Mogą to być torby reklamowe, z których korzysta coraz więcej sklepów oferujących takie torby do pakowania zakupów, a także torby spożywcze oraz przemysłowe, torby na pieczywo, butelki, worki papierowe na sypkie towary – mąkę, cukier, bułkę tartą, ryż, kasze itd., wzmocnione torby na torty, torby na węgiel, torby prezentowe i wiele innych. Torby spożywcze muszą mieć atest PZH potwierdzający, że mogą byś stosowane w kontaktach z żywnością.

Dzisiaj panuje powszechna moda na ekologię. W związku z tym torby papierowe cieszą się rosnącą popularnością. Są to torby wielokrotnego użytku. Najczęściej są wykonane z papieru uzyskanego z recyklingu. Ponownie przetworzony papier zachowuje swoje doskonałe właściwości, a jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Torby z papieru powoli wypierają torby plastikowe.

Papier – jako materiał biodegradowalny – podlega całkowitemu rozkładowi, nie szkodząc przy tym naturze. Rozkłada się około kilku miesięcy, w przeciwieństwie do toreb foliowych, w przypadku których proces rozkładu trwa paręset lat.

Torby wykonane z papieru stanowią świetną formę i nośnik reklamy. Torby reklamowe papierowe są alternatywą dla foliowych reklamówek. Można na nich wydrukować logo firmy, ofertę promocyjną. Kolorowy nadruk dodatkowo wzmacnia efekt marketingowy, przykuwając wzrok potencjalnego konsumenta. Dzięki specjalnym wzmocnieniom papierowe torby reklamowe można zastosować do przenoszenia także cięższych przedmiotów. Wzmocnione dno (z tektury) i uchwyty wykonane ze sznurka, bawełnianej tasiemki lub papieru sprawiają, że torby te są mocne. W zależności od rodzaju uchwytu torby mogą mieć swoje specyficzne zastosowania – np. torby papierowe z uchwytem płaskim chętnie wykorzystywane są w cateringu, a torby z uchwytem sznurkowym jako opakowanie na prezent.

Torby reklamowe najczęściej są powlekane warstwą lakieru, co stanowi bardzo eleganckie wykończenie i uszlachetnia gotowy produkt. Nadruk na torbach wykonywany jest różnymi technikami druku. Jest to między innymi druk offsetowy, druk fleksograficzny oraz sitodruk. Ich zastosowanie gwarantuje trwałość nadruku.

Torby papierowe można po przyniesieniu do domu złożyć i zachować, wykorzystując je jeszcze wielokrotnie. Złożone torby zajmują w szafie mało miejsca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ochrona środowiska, recykling, Reklama i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.