Folie pęcherzykowe i pianki polietylenowe do pakowania

logistics-852936_640Taśmy samoprzylepne z nadrukiem łączą w sobie dwie podstawowe funkcje – zabezpieczają zapakowany towar, są też skutecznym nośnikiem reklamy. Są wykorzystywany przez firmy wysyłkowe, które opakowują w ten sposób przesyłki. Dzięki takim taśmom samoprzylepnym, dostając przesyłkę, od razu wiemy, kto jest jej nadawcą. Mamy też pewność, że paczka nie była wcześniej otwierana. Taśmy samoprzylepne zamykają paczkę i są rodzajem plomby zabezpieczającej.

Pakowanie paczek to czynność wymagająca użycia odpowiednich materiałów. Przeważnie są to kartony, folie pęcherzykowe, różnego rodzaju pianki i taśmy, a także specjalne wypełniacze. Duże zastosowanie mają tutaj tworzywa sztuczne.

Paczki podczas transportu są narażone na zniszczenie, dlatego ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od sposobu zapakowania oraz zastosowanych materiałów. Dotyczy to zwłaszcza towarów delikatnych i kruchych, które trzeba dodatkowo oznaczyć, by w trakcie transportu traktowano je z należytą starannością i ostrożnością. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia towaru.

Do pakowania kruchych przedmiotów doskonale nadają się pianki polietylenowe. Jest to materiał niezwykle plastyczny i elastyczny, dzięki czemu można go dowolnie formować, nadając wymagany kształt. Tego rodzaju pianki są wykorzystywane w transporcie na dużą skalę. Wykonuje się z nich specjalne opakowania i kształtki dopasowane do określonych produktów. Produkty unieruchomione w opakowaniu z pianki polietylenowej są bezpieczne i nie przemieszczają się wewnątrz opakowania.

W zależności od rodzaju produktu opakowania muszą być do nich dostosowane nie tylko pod względem kształtu, ale również składu chemicznego. Na przykład w transporcie produktów spożywczych folie pęcherzykowe muszą posiadać specjalne atesty. Folie bąbelkowe mają szereg zastosowań. Chronią towar przed zniszczeniem przez zgniecenie, otarcie. Amortyzuje ewentualne wstrząsy lub uderzenia, do których może dojść w czasie transportu.

Producenci folii i pianek polietylenowych wykonują pokrowce na meble i różne inne produkty, które wymagają zabezpieczenia podczas transportu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tworzywa sztuczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.