Materiały wykończeniowe do łazienki

cięte płytkiNowa wyremontowana łazienka to dążenie wielu z nas. Oglądając programy telewizyjne prezentujące szybkie metamorfozy wnętrz, przeglądając magazyny wnętrzarskie i portale internetowe, pełne inspiracji, marzymy o zmianie łazienki na wygodną i przyjazną.

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim budżetem (trzeba się liczyć z kosztami min. 10 tyś. złotych), to reszta nie będzie problemem. Znalezienie właściwych materiałów i elementów wyposażenia nie powinno nam nastręczyć żadnych problemów. Ekipy remontowej najlepiej szukać z polecenia, pytając znajomych o dobrego fachowca, każdy przecież kiedyś robił remont lub zna kogoś, kto niedawno remontował mieszkanie.

Jeśli wcześniej się tym nie interesowaliśmy, to wybór materiałów wykończeniowych w postaci płytek ceramicznych, glazury, gresu, terakoty z pewnością nas zaskoczy. Obojętne, czy marzy nam się bardzo wyrafinowane, ozdobne czy minimalistyczne wykończenie łazienki, możemy przebierać w motywach i wzorach płytek. Co jeszcze ważniejsze – na rynku pojawiły się firmy, które potrafią przyciąć gotowe płytki na dowolny wymiar, stworzyć z nich mozaikę, sfazować, wyciąć potrzebne otwory, rektyfikować itd.

Dzięki temu możemy stworzyć łazienkę swoich marzeń, która będzie dopracowana w każdym szczególe. Możemy na przykład zlecić wykonanie najbardziej skomplikowanej rozety z płytek, która nada wnętrzu dostojeństwa i elegancji. Możemy również uzyskać efekt bezfugowy, jeśli zlecimy rektyfikację płytek, czyli przycięcie na idealny wymiar, co pozwala zredukować szerokość fugi do minimum. Daje to bardzo elegancki wygląd i wizualnie powiększa przestrzeń.

Oprócz samych materiałów wykończeniowych, a więc płytek ceramicznych, gresu, glazury, terakoty, możemy też przebierać w ceramice, armaturze, wannach, kabinach prysznicowych, umywalkach, bidetach, miskach WC, bateriach, a także meblach i wszelkiego rodzaju akcesoriach, zwiększających komfort korzystania z łazienki.
Nowa łazienka, precyzyjnie wykończona i profesjonalnie wyposażona jest więc na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko zabezpieczyć na ten cel odpowiedni budżet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Glazura i terakota, Materiały wykończeniowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.