Kamień – doskonały materiał wykończeniowy

tarasW ostatnich latach rosnącą popularnością cieszy się kamień tarasowy i ogrodowy. Duża część inwestorów odchodzi od sztucznie wyglądających, poukładanych równymi rzędami płytek, na rzecz wszelkich elementów, które nawiązują do natury. Dzięki temu nowo budowane domy wyglądają znacznie ciekawiej i nabierają indywidualnego charakteru. Kamień ma to do siebie, że nie da się stworzyć z niego dwóch dokładnie takich samych przestrzeni. Jednocześnie pobudza wyobraźnię do kreowania nowych, fantastycznych rozwiązań. Kamień można wykorzystać jako element wykończeniowy lub dekoracyjny. Na rynku dostępny jest różnego rodzaju kamień elewacyjny, kamień tarasowy, głazy ogrodowe, płytki kamienne i wiele więcej.

Decydując się na kamienny taras, należy pamiętać o jego starannym położeniu. Nie jest to bowiem najtańsza metoda wykończenia budynku. Jednocześnie jest dość trudna oraz pracochłonna. Zanim wynajmiemy ekipę budowlaną, czy też sami podejmiemy się tej pracy, warto przeczytać kilka fachowych publikacji, poszukać ciekawych inspiracji i sklepów, które będą oferowały dobrej jakości kamień za niezbyt wygórowaną cenę. Można też wybrać nieco tańsze rozwiązanie, jakim jest imitacja kamienia naturalnego.

Kamień tarasowy doskonale współgra z wypielęgnowanymi, bajkowymi ogrodami, pełnymi soczystej zieleni i orientalnych kwiatów. Niesamowicie też wygląda nocą, podświetlany niewielkimi lampkami. Trzeba pamiętać, że naturalny kamień wymaga stałej konserwacji. Zalecane jest jego szlifowanie co kilka lat. Zmniejsza się przez to wchłanianie przez niego wody. Warto zdecydować się też na zaimpregnowanie powierzchni specjalnymi preparatami, które zwiększają jego odporność na wszelkie zabrudzenia. Niemniej kamień tarasowy należy do najtrwalszych materiałów wykończeniowych, co stanowi jego ogromną zaletę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kruszywo dekoracyjne, Płytki elewacyjne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.