Zadania systemów kominowych

przewód kominowy chromoniklowyKominy są niezwykle istotną częścią każdego budowanego domu. Ich zadaniem jest odprowadzanie produktów spalania z ogrzewania, dymu z kotłów i kominków, odpowietrzanie klimatyzacji. Do pewnego czasu największą popularnością cieszyły się kominy ceglane, murowane, dziś sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim są na rynku nowoczesne kominy ze stali, które odróżniają się od murowanych przede wszystkim swoją odpornością na wilgoć i kwasy.

Nowoczesne kominy mogą posiadać wiele kanałów, dzięki czemu mogą spełniać rozmaite dodatkowe funkcje – wentylacja, odpowietrzenie klimatyzacji itp. Dzisiaj kominy to bardziej rozbudowane systemy kominowe, które doskonale sprawdzają się w dzisiejszym budownictwie.

Komin, aby dobrze spełniał wszystkie powierzone mu funkcje, musi być szczelny, oraz musi posiadać ciąg. Od tego zależy jego bezpieczeństwo. Tylko wtedy wszystkie produkty spalania, dym z kominka, powietrze z klimatyzacji będzie wydostawało się na zewnątrz budynku. Ważna jest właściwa konstrukcja komina, z odpowiednim przekrojem kanałów, a także systematyczna dbałość o jego czystość.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kominy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.