Szczelność okien

Szczelne okna są niezwykle ważne dla utrzymania w domach i mieszkaniach odpowiedniej temperatury. Dzięki kamerom termowizyjnym można zobaczyć, jak cenne kalorie uciekają bezpowrotnie. Specjaliści podkreślają, że przez wypaczone i pełne szpar okna ucieka nawet 15-25 procent ciepła. Odbija się to na kosztach, związanych z ogrzewaniem. Świadomość, że co czwarta złotówka może być wyrzucona w błoto sprawia, że przed sezonem grzewczym coraz więcej osób szuka możliwości zabezpieczenia stolarki otworowej.

Zanim udamy się do sklepów po uszczelki z gumy, warto zaprosić serwisantów, którzy sprawdzą okna i dokładnie je wyregulują. W trakcie użytkowania okucia często się zmieniają swoje ustawienia, co sprawia, że skrzydła zaczynają odstawać. Dzięki regularnej kontroli okna będą się łatwo otwierały i zamykały, nawet jeżeli pomiędzy skrzydła a ościeżnice zostaną włożone dodatkowe elementy uszczelniające. Zapewni to szczelność oraz komfort użytkowania okien, które można będzie uchylać i otwierać.

Decydując się na uszczelki z gumy, powinniśmy bardzo uważnie przemyśleć ich zakup. Nie warto kupować najtańszych produktów. Wbrew pozorom wcale nie są najlepszym rozwiązaniem. Solidne uszczelki, kosztujące nawet dwa razy tyle, mogą służyć nam nawet przez pięć lat. Tanie uszczelki zazwyczaj trzeba wymieniać każdego roku. Zawsze należy wybierać uszczelnienia najbardziej miękkie i elastyczne. Jeżeli po otworzeniu skrzydła okiennego uszczelka nie przybiera swojego pierwotnego kształtu, to znaczy, że należy ją wymienić na nową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyroby gumowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.