Techniki druku wielkoformatowego

Nowoczesne drukarnie oferują wiele możliwości przygotowania niezwykle skutecznej reklamy. Druk wielkoformatowy jest używany nie tylko do przygotowania bannerów czy reklam wielkopowierzchniowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej folii One Way Vision można przygotować bardzo ekskluzywną identyfikację graficzną sklepu lub samochodu. Dzięki zastosowanej technice, polegającej na tworzeniu drobnych otworków w folii, otrzymuje się efekt lustra weneckiego. Ze środka wszystko jest doskonale widoczne, ale z zewnątrz obserwator widzi jedynie prezentowaną grafikę.

Druk wielkoformatowy w technice solwentowej zapewnia trwałe wydruki. Możliwa jest do uzyskania niezwykle bogata paleta intensywnych kolorów. Nakładanie folii OWV na powierzchnię szyby jest dużo prostsze, niż ma to miejsce w przypadku klejenia zwykłej folii. Otworki sprawiają, że pomiędzy naklejanym materiałem, a szybą nie powstają bąble powietrza. Jednocześnie specjalne właściwości kleju pozwalają na kilkakrotne odklejanie i przyklejanie wydruku, zanim proces nie zostanie zakończony dociśnięciem i trwałym przyklejeniem.

Wydruki na folii można dodatkowo zabezpieczyć laminatem. Taka operacja chroni druk wielkoformatowy przed zadrapaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Warstwa laminatu zapewnia również dłuższą intensywność kolorów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku realizacji, które będą eksponowane przez długi czas. Zlecenie przygotowania projektu oraz wydrukowania arkuszy folii One Way Vision można złożyć w niemal każdej drukarni, zajmującej się wielkimi formatami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Druk wielkoformatowy, Reklama i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.