Hostele w Polsce

Hostele są bardzo popularne w całej Europie. Do niedawna obiekty tego typu były w naszym kraju nazywane schroniskami lub noclegowniami. Dzisiaj upowszechniła się ich międzynarodowa nazwa.

Hostele oferują najtańsze miejsca noclegowe. Bardzo często proponują łóżka w dormitoriach, czyli wspólnych, wieloosobowych salach, które znane są bywalcom schronisk młodzieżowych. Z usług tego typu placówek najczęściej korzystają studenci, uczniowie, a najmniej zamożni turyści.

Hostele znajdują się najczęściej w lokalizacjach interesujących z turystycznego punktu widzenia. Nie bez przyczyny najwięcej tego typu placówek można spotkać w Krakowie. Sporo jest ich w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Turyści decydujący się na krakowski, wrocławski czy poznański hostel, często zwiedzają miasta w ramach backpackingu, czyli podróżując transportem publicznym, z plecakiem, za niewielkie pieniądze. Dla wielu młodych ludzi taka aktywność stała się wręcz sposobem na życie.

Hostele oferują noclegi w bardzo różnym standardzie. W przeciwieństwie do hoteli czy moteli, nie mają określonych, minimalnych wymogów, które muszą być spełnione, aby obiekt mógł świadczyć usługi. Nasze obiekty tego typu nie odbiegają standardami od europejskich odpowiedników. Niemal każdy poznański hostel oferuje darmowy Internet. Wiele z nich w cenę łóżka wlicza skromne śniadanie oraz kawę i herbatę. Zazwyczaj życie w hostelach skupia się we wspólnym salonie, w którym jest sprzęt grający lub telewizor. Dzięki takim obiektom tysiące młodych ludzi może zwiedzać świat i za niewielkie pieniądze poznawać inne kultury, zwyczaje i ciekawych ludzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.