Drzwi w aranżacji wnętrz

Witraż w oknieDrzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne w każdym domu stanowią bardzo ważny element wystroju. Czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, wybierając najtańsze i najprostsze rozwiązania, wychodząc z założenia, że drzwi muszą po prostu oddzielać poszczególne pomieszczenia. Aranżacja wnętrz powinna jednak zakładać również konkretne wykończenia i w tym zakresie. Nie zawsze ładnie będą wyglądały białe drzwi z mleczną szybą i nie wszędzie sprawdzą się ozdobne witraże do drzwi, za które trzeba będzie słono zapłacić.

W ostatnich latach bardzo modne stały się drzwi zewnętrzne z elementami doświetlającymi. Szyba użyta do tego celu jest wzmocniona, by zachowane zostały zasady bezpieczeństwa. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie rozjaśnia wiatrołap, pozwala bez zapalania światła przebrać się i jednocześnie stanowi ozdobę domu z zewnątrz. Coraz mniej osób decyduje się na witraże do drzwi wewnętrznych, które są szalenie wymagające i precyzują wystrój całości domu. Najczęściej wybieramy modele nowoczesne, wykonane z drewna łączonego ze szkłem bezpiecznym.

Odejście od mody na witraże do drzwi wewnętrznych wiąże się z fascynacją nowoczesnymi kształtami, materiałami i poszukiwaniami dużych, jasnych przestrzeni. Tego typu rozwiązania pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, skupiających się na elementach stylowych, nawiązujących do historii. Oczywiście wielu rzemieślników, którzy zajmują się komponowaniem witraży uważa, że nie znamy ich możliwości. Mogą one przecież zawierać motywy nawiązujące do świata współczesnego, przedstawiać proste i zarazem intrygujące kształty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Drzwi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.