Tabliczki znamionowe

Każdy z nas posiada w domu całą masę urządzeń akumulatorowych i elektrycznych, które od czasu do czasu trzeba podłączyć do prądu. W różnych zakamarkach pochowane są stosowne kable i nikt już z nas nie pamięta, który z nich pasuje do danego sprzętu. Zazwyczaj próbujemy je dopasowywać za pomocą wtyczek. Jeśli uda nam się połączyć dany kabel z urządzeniem, to znaczy, że stanowią one komplet. Nie do końca jednak jest to prawda i stąd wiele naszych, cennych sprzętów ulega spaleniu. Dużą winę za to ponoszą producenci, którzy nie oznaczają w odpowiedni sposób kabli, zasilaczy i akumulatorów.

Wszystkie urządzenia, które posiadamy w domu, powinny posiadać tabliczki znamionowe, które mówią o tym, jaki prąd będzie do nich potrzebny. Ważna jest nie tylko siła, ale również natężenie prądu, który uruchomi golarkę, zasili telefon komórkowy, czy popłynie do laptopa. Zanim podepniemy dany kabel do konkretnego urządzenia, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czego ono potrzebuje i czy zasilacz lub akumulator spełnia te warunki. Najlepiej jest porównać tabliczki znamionowe na obu elementach, zanim je do siebie podłączymy.

Dobrym rozwiązaniem będzie również utrzymanie bieżącego porządku wśród kabli, zasilaczy i akumulatorów. Można je przechowywać w firmowych pudełkach lub po prostu dokładnie opisywać. Dzięki temu zawsze będziemy mieli pewność, że pasują do sprzętu, do którego chcemy je podłączyć. Czasami lepiej jest poświęcić kilka chwil na odłożenie kabla na miejsce niż stracić sprzęt warty kilkaset złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tablice informacyjne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.