Bramy garażowe – element budowy domu

Budowa domu wymaga podejmowania wielu decyzji, które są wzajemnie od siebie zależne. Konkretny kolor dachu wymusza odpowiedni rodzaj tynku, a stolarka drzwiowa i okienna stosownych bram garażowych. Brak konsekwencji w dobieraniu poszczególnych elementów będzie skutkował mało estetycznym wyglądem całości. Dzięki dużej różnorodności materiałów, które są powszechnie dostępne w sprzedaży, każdy z nas może uniknąć tego efektu. Trzeba jednak ciągle analizować każdy zakup i od początku myśleć, jak do niego dopasujemy kolejne szczegóły.

Najczęstszym błędem, jaki popełniamy, są źle dobrane bramy garażowe i wiara w to, że różnica w kolorze nie będzie widoczna. Osiedla domów jednorodzinnych są pełne tego typu rozwiązań, które czynią nawet z najładniejszych projektów naprawdę żałosny widok. Warto pamiętać, że okna, drzwi i brama garażowa tworzą jedną grupę materiałów i zwłaszcza w przypadku drewnianej stolarki trzeba starannie dobierać wszystkie te elementy. Jeżeli nasze okna są brązowe, brama garażowa nie może być szara, choćby pochodziła od najlepszego i najmodniejszego producenta.

Część osób stawia na dużą ilość kolorów, a co za tym idzie, ich dom wygląda jak chatka Baby Jagi. Dach w intensywnym kolorze, tynk o innym odcieniu, zupełnie innej barwy stolarka okienna i drzwiowa, jeszcze inny cokół i tarasy naprawdę mogą oszpecić nasze cztery ściany. Bardziej wyrafinowani inwestorzy próbują swoich sił w zróżnicowanych okładzinach ścian zewnętrznych. Mieszają siding z klinkierem i kamieniem, koniecznie w różnych kolorach. Warto pamiętać, że elegancja zawsze jest stonowana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bramy garażowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.