Agregaty chłodnicze

Chłodzenie i zamrażanie jest jedną z najbardziej skutecznych i zdrowych metod konserwacji żywności. Na uwagę zasługuje przede wszystkim brak jakichkolwiek konserwantów, których nadużywanie może być niebezpieczne dla zdrowia. Badania naukowe dowiodły, że nawet podstawowe konserwanty, jak cukier i sól, w nadmiarze nie są obojętne dla ludzkiego organizmu. Mrożona i chłodzona żywność jest zdrowa i przez długi czas nie traci swoich wartości odżywczych.

Przemysł chłodniczy stale poszukuje efektywnych metod szybkiego obniżania temperatury. Chłodnie i mroźnie szukają wciąż najnowszych rozwiązań technologicznych. Agregaty chłodnicze nowej generacji są coraz bardziej energooszczędne i zapewniają skuteczne obniżanie temperatur, zgodnie z założeniami przemysłu. Nowoczesne rozwiązania, stosowane na środkach transportu, zapewniają odpowiednie warunki do transportowania zamrożonych produktów.

Współczesne normy są niezwykle restrykcyjne i wymagają od urządzeń nie tylko wysokiej sprawności i skuteczności, ale również poszanowania dla środowiska naturalnego. Powrót do obojętnych dla środowiska środków chłodzących i wycofanie się ze stosowania freonów sprawił, że agregaty chłodnicze są bezpieczniejsze. Oczywiście zawsze zdarzają się wycieki lub inne awarie, ale obecnie nie grożą one poważnymi konsekwencjami dla środowiska. Połączenie wysokiej efektywności, energooszczędności i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego jest wyznacznikiem jakości, jaką muszą spełniać współczesne agregaty chłodnicze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii GSM, RTV, AGD i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.