Przewaga butów skórzanych nad pozostałymi

Wraz z rozwojem nowych technologii wiele rzeczy w naszym codziennym życiu straciło na wartości. Kilkadziesiąt lat temu nie do pomyślenia było, aby ktokolwiek nosił inne obuwie, niż buty skórzane. Dziś istnieje cała gama tańszych materiałów, z których z powodzeniem można wykonać ciekawe obuwie. Większość z nich nie posiada zbyt dużej trwałości, nawet przy odpowiedniej konserwacji i dbaniu o nie, buty w najmniej oczekiwanym momencie pękają, rozklejają się i tracą swój elegancki fason. Normą stały się też buty farbujące stopę, co jeszcze niedawno zdarzało się sporadycznie i powodowało oddanie ich do reklamacji.

Dobrej jakości buty skórzane mogą przetrwać wiele lat. Właściwa pielęgnacja, używanie wysokiej jakości pasty do butów i przechowywanie w odpowiednich warunkach znacznie wydłużają ich żywot. Bardzo ważne jest, by wybierać je starannie, dopasowując do swojej stopy. Nieprawdą jest, że każdy but można „rozchodzić”. Jeśli jest on niewygodny na samym początku, to szybko straci swój właściwy kształt, by dopasować się do wystających kostek, wysokiego podbicia czy też szerokiej pięty. Noszenie butów skórzanych powinno być komfortowe, nie powodować odcisków i nie zmieniać sposobu naszego chodzenia.

Wiele pań kupuje sobie szpilki z wydłużonymi czubkami. Niewiele można poradzić na modę, ale warto pamiętać, że żadna stopa nie wygląda naturalnie w takim obuwiu. Wysoki but powoduje nacisk palców na czubek, szybko go zniekształcając i sprawiając, że drogie, skórzane buty markowe wyglądają żałośnie. W efekcie nie tylko niszczy się obuwie, ale i wykoślawia stopa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.