Wyposażenie szkół – wygoda i bezpieczeństwo

Każde miejsce, które daje uczniom w szkole odrobinę intymności i poczucia bezpieczeństwa, jest szczególnie przez nich doceniane. Przez wiele lat trudno było im znaleźć swój własny kąt, a rodzice przeżywali ciężkie tornistry, z którymi od najmłodszych lat ich dzieci maszerowały do szkoły. Zdarzały się też kradzieże ubrań i butów, które młodzież pozostawiała w nie najlepiej strzeżonych szatniach. Nie sposób było dopilnować odzieży kilkuset uczniów, którzy tłumnie zjawiali się w umieszczonych w szatni boksach na zakończenie lekcji.

Dobre rozwiązanie problemów uczniów

Tego typu sytuacja przyczyniła się do powstawania zmian w wyposażeniu szkół. Dziś bardzo popularne są szafy szkolne, w których dzieci i młodzież mogą przechowywać nie tylko swoje ubrania, ale również pozostawiać większość podręczników, stroje gimnastyczne i osobiste rzeczy. Dzięki temu tornistry czy teczki nie są przeładowane, a każdy młody człowiek ma swoje prywatne miejsce na terenie szkoły. Otrzymuje kluczyk do szafki, w której będzie mógł przechowywać wszystkie potrzebne przedmioty i książki.

Szafy szkolne wykonane są z metalu, posiadają miejsce na powieszenie kurtki, a także półeczki, na których można poukładać swoje rzeczy. W drzwiach zazwyczaj znajdują się wywietrzniki, które pozwalają na przepływ powietrza, zapobiegając przykrym zapachom i różnym konsekwencjom włożenia do nich przemoczonych ubrań. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie zabierają tyle miejsca, ile trzeba było wygospodarować na niefunkcjonalne boksy, w których dawniej przechowywane były kurtki i buty. Zyskuje więc na nich nie tylko uczeń, ale i szkoła, zwiększając swoją powierzchnię użytkową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie szkół, Wyroby metalowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.