Stylowe oświetlenie

Wiele osób marzy, by w ich domach zagościły eleganckie, stylowe żyrandole. Niestety okazałe i niezwykle dekoracyjne elementy wystroju wnętrz nie należą do tanich rozwiązań i warunkują jakość i rodzaj mebli, zasłon oraz innych rzeczy, składających się na ogólny design pomieszczenia. Stylowe żyrandole najczęściej stanowią misterną, ręczną robotę, wykonaną przez najlepszych rzemieślników. Nagrodą za niemały koszt takiego oświetlenia jest jego wspaniały wygląd, przemyślany w najdrobniejszych detalach. Każdy żyrandol tego typu nadaje niepowtarzalny urok wnętrzu pod warunkiem, że do niego pasuje.

Decydując się na stylowe żyrandole, trzeba mieć zaplanowaną całość aranżacji wnętrza. Ekskluzywne światło nie lubi agresywnych, nowoczesnych wnętrz i gładkich, prostych mebli bez przeszłości. Pokój, w którym znajdzie się cenny, przepiękny żyrandol musi być historią, zawierać szczególne elementy wystroju, które będą tworzyły w pełni zgraną i spójną aranżację. Styl żyrandola powinien nawiązywać do epoki, z której pochodzą lub do niej nawiązują meble oraz poszczególne dodatki.

Trzeba pamiętać, że nie jest łatwo dbać o eleganckie oświetlenie. Elementy mosiężne wymagają delikatnej pielęgnacji, by zachowały swój urok. Niewielkie kryształki, które często zawierają takie żyrandole, należy często przecierać miękką szmatką, by nie zbierał się na nich trudny do usunięcia kurz. Tylko czyste i błyszczące oświetlenie tego typu będzie stanowiło prawdziwie reprezentacyjny element wystroju. Brak stałej konserwacji będzie skutkował znacznym obniżeniem walorów wizualnych tych drogich i przepięknych żyrandoli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lampy, Wyposażenie wnętrz i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.