Chemia gospodarcza w naszym domu

W każdym domu muszą znajdować się proszki do prania, płyny do mycia naczyń lub preparaty do zmywarek oraz chemia służąca do czyszczenia podłóg, okien i mebli. Ceny takich proszków, płynów, tabletek i różnych preparatów są coraz wyższe, a sugerowana w reklamach, wysoka jakość nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Zastanawiające jest to, że polska chemia gospodarcza zawiera wielokrotnie więcej szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji niż w innych krajach europejskich.

Wiele osób decyduje się na proszki do prania sprowadzane z Niemiec, których jakość jest o niebo lepsza od naszych. Dzięki zakupie przez Internet oryginalnych produktów spoza Polski mają gwarancję, że ubrania dzieci czy osób chorych na różne alergie będą właściwie uprane, nie podrażnią delikatnej skóry i z całkiem niezrozumiałych powodów będą o wiele tańsze. W chwili obecnej produkty chemii gospodarczej, sprowadzane z Niemiec cieszą się ogromnym zaufaniem Polaków, czasami wręcz nieuzasadnionym. Na rynku polskim jest wielu dobrach producentów proszków do prania.

Jeśli chodzi o płyny czy proszki do prania, sprzedawane w polskich sklepach, to najbezpieczniejsze dla osób o wrażliwej skórze będą produkty dla dzieci. Pod tym względem nasz kraj ma bardzo restrykcyjne normy, co przekłada się na jakość artykułów przeznaczonych dla naszych pociech. Niestety są one dużo droższe od zwykłych proszków do prania, co popycha młode mamy w stronę sprowadzanych towarów z innych krajów europejskich. Interesujące jest, dlaczego zwykły proszek może różnić się tak bardzo składnikami w zależności od kraju przeznaczenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Chemia gospodarcza, Proszki do prania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.