Rolety zewnętrzne – ochrona antywłamaniowa

Rolety zewnętrzne to jeden z najskuteczniejszych sposobów na skuteczną ochronę antywłamaniową naszego mieszkania. Rolety wykonane są z aluminium i innych wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu są trwałe, wytrzymałe i odporne na zniszczenie. Obecnie ochronę antywłamaniową zapewniają także specjalne drzwi antywłamaniowe, wykonane z odpornych i mocnych materiałów, a także wyposażone w doskonałe zamki i bolce.

Rolety zewnętrzne zwijane są do specjalnej skrzynki, są bardzo łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Dostępne są w różnych kolorach oraz systemach mocowania – dostosowanych do potrzeb budynku. Tego typu rolety można montować w nowych obiektach oraz w już istniejących – wtedy skrzynka jest widoczna, jeśli natomiast montowane są w nowym obiekcie, skrzynkę można skutecznie ukryć pod tynkiem.

Rolety zewnętrzne to solidna ochrona przed intruzami z zewnątrz. Szczególnie polecana osobom mieszkającym na parterze, najbardziej narażonym na włamanie. Dodatkowo rolety mają inne zalety – przede wszystkim najskuteczniej ze wszystkich rolet chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi. Tego typu rolety łączą więc w sobie wiele atutów różnego typu osłon okiennych.

Największym problemem mieszkań o dużym nasłonecznieniu jest zbyt duża ilość słońca, która wpada do środka. Wiadomo, że promienie słoneczne negatywnie wpływają na meble, które mogą wyblaknąć, zmniejszają także komfort oglądania telewizji czy wypoczynku na kanapie, jeśli prosto w twarz świeci nam słońce.

W takich przypadkach ludzie wybierają tradycyjne żaluzje poziome, dostępne w wersji aluminiowej czy drewnianej, a także mini roletki ze specjalnego materiału zatrzymującego promienie światła. Żaluzje i roletki są niewątpliwą ozdobą wnętrza, oprócz tego tworzą wyjątkowy nastrój we wnętrzu. Są to rozwiązania dla osób, które niekoniecznie chcą ponieść większe koszty, a ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem w zupełności im wystarcza.

Jeśli jednak mieszkamy na parterze lub po prostu nie czujemy się do końca bezpiecznie w naszym domu, rolety zewnętrzne to najlepsze rozwiązanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Drzwi, Rolety wewnętrzne i zewnętrzne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.