Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe to jeden z typów sprężarek bardzo powszechnie stosowanych w przemyśle. Swoją popularność zawdzięczają bardzo prostej zasadzie działania oraz skutecznemu chłodzeniu. Ich dodatkowym atutem jest długa żywotność oraz cicha praca. Mogą wchodzić w skład profesjonalnych instalacji sprężonego powietrza.

Sprężarka to nowoczesne urządzenie podwyższające ciśnienie gazu oraz wymuszające jego przepływ. W czasie sprężania gazu wydziela się duża ilość ciepła, dlatego kompresor musi być wyposażony w układ chłodzenia. W sprężarkach śrubowych stosuje się olej chłodzący, który znacznie obniża temperaturę pracy, i sprawia, że sprężarka może pracować bez przerwy, 24 godziny na dobę.

Sprężarki mają szerokie zastosowania w przemyśle, służą jako napęd różnych maszyn, urządzeń i narzędzi – wiertarek, młotów, szlifierek itp. Kompresory samochodowe stosuje się do pompowania opon, można je spotkać na każdej stacji benzynowej. Sprężarki służą także do turbodoładowania silników spalinowych (tzw. turbosprężarki).

Sprężarki śrubowe dostępne są na rynku w różnych wersjach – stałoobrotowej, zmiennoobrotowej, olejowej oraz bezolejowej. Ponieważ w przemyśle rośnie zapotrzebowanie na powietrze bezolejowe, producenci oferują sprężarki zapewniające stuprocentową bezolejowość powietrza. Jest ono także bardziej przyjazne dla środowiska, co jest jego dodatkową zaletą. Oprócz sprężarek śrubowych na rynku dostępne są także sprężarki łopatkowe, tłokowe, spiralne, membranowe, promieniowe, diagonalne, osiowe, wirowe i inne.

Firmy oferujące sprężarki zapewniają również instalacje sprężonego powietrza. Taka instalacja składa się z profesjonalnego sprzętu, a jej celem jest obniżenie kosztów eksploatacji i długoterminowy zysk. Instalacje sprężonego powietrza gwarantują bezawaryjną, niezawodną pracę, oraz mniejsze zużycie energii. Jest to specjalnie zaprojektowana sieć, dostosowana do potrzeb i wymagań danego miejsca, która jest bardzo efektywna. Wysoka wydajność pracy w połączeniu z niskim poborem energii daje znakomite rezultaty. Instalacje sprężonego powietrza są niezbędne, aby zapewnić ciągłość produkcji na stałym wysokim poziomie.

Firmy zajmujące się sprzedażą sprężarek śrubowych i innych, oferują zazwyczaj kompleksowe usługi – projektowanie instalacji sprężonego powietrza pod określone wymogi oraz serwis sprężarek, co jest możliwe dzięki profesjonalnemu zapleczu technicznemu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprężarki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.