Zastosowania kart plastikowych

Elektroniczne karty chipowe weszły szturmem na polski rynek już jakiś czas temu i zagościły w nim na dobre. Dziś nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Firmy robią wszystko, by zadowolić klientów i sprostać wymogom wciąż rozwijającego się rynku. Z nowoczesnych linii produkcyjnej wychodzą karty zbliżeniowe z wbudowanym wewnątrz specjalnym modułem stanowiące nowość nie tylko w Polsce. Nie trzeba ich wkładać do żadnego urządzenia, wystarczy tylko podejść z kartą do czytnika (można na nich umieścić na przykład miejsce na podpis). W ten sposób działają już identyfikatory w wielu firmach, w niedługim czasie podobnie będzie funkcjonować też każda legitymacja – służbowa, szkolna, studencka.

Legitymacja to dokument potwierdzający fakt zatrudnienia, uczęszczania jej właściciela do placówki edukacyjnej lub jego przynależności do jakiegoś związku lub stowarzyszenia, przykładem może być legitymacja nauczycielska. Ponieważ jest to dokument urzędowy, producentów obowiązują normy prawne regulujące szczegóły techniczne.

Identyfikatory w formie plakietki ze zdjęciem właściciela to dziś nic nowego. Nowością są za to identyfikatory z wbudowanym elektronicznym modułem będące elementem rozbudowanego systemu z czytnikami.

Karty plastikowe posiadają niezmiernie dużo funkcji. Warto wymienić choćby parę z nich: dostęp tylko upoważnionych osób do poufnych danych – karty dostępowe, promowanie produktów firmy, umożliwienie wstępu na zabezpieczony teren, zakupy bezgotówkowe i wiele innych. Karty chipowe i magnetyczne są także dobrym sposobem na reklamę.

Karty plastikowe są doskonałą zachętą dla klientów, by stale korzystali z usług danej firmy. Można stworzyć cały system, w którym zliczane i premiowane są wszystkie dokonane w danym sklepie zakupy. Jest to nowoczesna forma promocji firmy i jej produktów czy usług, a także bardzo skuteczne narzędzie rywalizacji z konkurencją.
Karty plastikowe mogą być stosowane jako identyfikatory, karty bankomatowe, karty płatnicze, biblioteczne, karty wstępu. Ich zawartość podlega silnym zabezpieczeniom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elektronika i elektryka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.