Design wnętrz – drzwi i panele

Drzwi wewnętrzne i podłogi to najważniejsze elementy wykończenia wnętrz. Dzisiaj wielu z nas jest zachęcanych przez programy telewizyjne do małego remontu lub zmiany aranżacji wnętrz.

Miejsce, w którym mieszkamy, musi być wygodne i funkcjonalne, a także estetyczne. Pomieszczenia typu sypialnia czy łazienka muszą być zamykane, natomiast w kuchniach i salonach nie ma konieczności stosowania drzwi (chyba, że spełniają także funkcję spania). Wybór drzwi powinien być podyktowany głownie względami estetycznymi. Większość dostępnych w sprzedaży drzwi z tzw. średniej półki, nie różni się bardzo technologią produkcji czy materiałem, z którego zostały zrobione. Dlatego, najważniejsze, by drzwi pasowały do innych elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, oraz do dominującej stylistyki. Różne rodzaje przeszkleń i kolorystyka drzwi, np. drzwi przesuwnych pozwala dokonać dobrego wyboru.

Z drzwiami powinny być skorelowane podłogi. Najpopularniejszym rozwiązaniem są panele podłogowe, które posiadają atrakcyjną cenę i stanowią pewną namiastkę deski podłogowej, która jest o wiele droższa. Panele laminowane występują w tak zróżnicowanych wzorach i kolorach, że często problemem jest dopasowanie ich do swojego mieszkania. Łatwe w montażu i pielęgnacji, cieszą się dużą popularnością, chociaż nie nadają się do każdego pomieszczenia. Panele posiadają różne klasy ścieralności, najlepiej wybierać co najmniej te o klasie 4, która jest wystarczająca do większości domowych pomieszczeń.

W programach telewizyjnych, książkach o wnętrzach, a także w Internecie można znaleźć wiele praktycznych porad dotyczących aranżacji wnętrz, a także inspiracji dla własnych projektów. Sklepy oferujące różnego rodzaju dodatki przeżywają boom. Zakupy w tego rodzaju sklepach pozwalają zadbać o spójny design wnętrza. Można w nich kupić meble, lampy, lustra, tapety, fototapety, świeczniki, świece, kosze, gazetniki, obrazy itd.

Dzisiejsze trendy są bardzo różne. Minimalizm, styl skandynawski, eko, glamour, stanowią równorzędne propozycje dla urządzających swoje mieszkanie lub dom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, dom i mieszkanie, Drzwi, Podłogi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.