Maszyny CNC

Maszyny CNC mają bardzo specjalistyczne zastosowania w obróbce skrawaniem. Sterowane komputerowo maszyny to efekt rozwoju gospodarki i dążenia do doskonalenia procesów produkcyjnych. Używa się ich do obróbki przeróżnych materiałów, takich jak kamień, stal, drewno, tworzywa sztuczne.

W porównaniu do tradycyjnych, konwencjonalnych obrabiarek maszyny CNC obrabiarki są o wiele nowocześniejsze. Zamiast ręcznego ustawiania maszyny, narzędzi i obrabianego przedmiotu, wszystkie niezbędne dane wprowadzane są do programu, który można zapisać w pamięci maszyny.

Dzięki temu obróbka skrawaniem przebiega o wiele sprawniej. Uzupełnione w nowoczesne systemy sterowania maszyny pracują automatycznie, po wprowadzeniu odpowiedniego programu pracy. Sterowaniem oraz kontrolą jakości obróbki zajmuje się komputer, diagnozując ewentualne błędy.

W zależności od modelu maszyny CNC mogą być wykorzystywane w produkcji masowej i wielkoseryjnej, a także małoseryjnej i jednostkowej.

Maszyny są projektowane przez specjalistów, często na życzenie Klienta, zgodnie z jego wytycznymi. Są to solidne urządzenia oparte na solidnej podstawie. W wyniku profesjonalnych prac powstają między innymi centra obróbcze CNC, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Pozwalają stworzyć kształty i formy nawet najbardziej skomplikowane. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami obróbczymi i wydajnością pracy oraz dokładnością obróbki. Działają szybko i jednocześnie precyzyjnie, co pozwala na duże oszczędności czasu, cykle obróbcze są znacznie skrócone w stosunku do tradycyjnych obrabiarek. Obrabiane przedmioty są identyczne pod względem wszystkich parametrów technicznych oraz jakości.

Przykładami obrabiarek są między innymi poziome i pionowe centra obróbcze CNC, frezarki, grawerki, CNC 5 osiowe, obrabiarki do kamienia, plotery frezujące, tnące i przemysłowe, obrabiarki specjalne. Są to niezawodne urządzenia, łatwe w obsłudze, i dające bardzo dobre rezultaty obróbki. Umożliwiają one wypalanie, frezowanie, wykrawanie, cięcie materiałów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obróbka skrawaniem CNC i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.