Wyposażenie stacji benzynowych

Na stacjach benzynowych oraz stacjach obsługi pojazdów można spotkać coraz więcej urządzeń samoobsługowych. Są to między innymi myjnie samochodowe, ale także kompresory samochodowe, odkurzacze itp.

Ciśnieniowy kompresor samochodowy pompuje opony samochodów osobowych, dostawczych i TIR-ów. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Jest on wygodny w użytkowaniu, wewnątrz obudowy znajduje się sprężarka. Dzięki kompresorowi napompujemy opony w naszym samochodzie. Wersja podstawowa zakłada bezpłatne korzystanie z kompresora. Na życzenie klienta istnieje możliwość przystosowania go do pobierania opłat.

Kompresory obecne na rynku najczęściej wyposażone są w 2 zamki, zabezpieczające przed osobami niepowołanymi. Możliwość uszkodzenia została wyeliminowana poprzez umieszczenie manometru z przyciskami funkcyjnymi w obudowie. Skompensowane powietrze przepływa ze zbiornika sprężarki do opony poprzez spiralny wąż. Maksymalne ciśnienie wynosi 10 bar. Kompresor ten odznacza się prostotą obsługi oraz niezawodnością.

Odkurzacz przemysłowy również znajduje zastosowanie na stacjach benzynowych. Uruchamia się go przez wrzucenie żetonu lub monety. Odkurzacz przemysłowy posiada turbinę wciągającą wszelkie zanieczyszczenia z samochodu. Usuwa brud i kurz z wnętrza pojazdów za pomocą komory ssącej umieszczonej w pojemniku. Jest on przystosowany do ciągłej pracy, zastosowane w nim filtry są wielorazowego użytku. System wygłuszający zapewnia redukcję hałasu.

Kompresor samochodowy oraz niezawodny odkurzacz przemysłowy to nowoczesne urządzenia o profilu samoobsługowym. Ich bezawaryjność potwierdziły specjalistyczne testy. Estetyczny wygląd zapewnia stalowa obudowa nierdzewna zabezpieczająca przed korozją. Zainstalowanie ich na wolnym powietrzu jest całkowicie bezpieczne, zadaszenie nie jest wymagane. Atutem tych urządzeń jest prostota. Każdy kierowca jest w stanie ich użyć bez żadnego kłopotu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kompresory samochodowe, Motoryzacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.