Biopreparaty do oczyszczania ścieków

Oczyszczanie ścieków to jedno z podstawowych zadań władz samorządowych. W związku z obecnym rozwojem cywilizacyjnym środowisko naturalne jest narażone na poważne zanieczyszczenie ze strony zakładów przemysłowych, a także pojedynczych mieszkańców planety. Aby zneutralizować szkodliwość ścieków komunalnych i odpadów przemysłowych oraz zapewnić bezpieczeństwo żyjącym organizmom, rozwinęła się branża specjalistycznych biopreparatów.

Na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją ekologicznych preparatów do biodegradacji zanieczyszczeń. Są to tzw. biopreparaty, które są środkami naturalnymi, całkowicie przyjaznymi środowisku.

Biopreparaty składają się z wyselekcjonowanych mikroorganizmów oraz enzymów. Przyczyniają się one do degradacji zanieczyszczeń w postaci materii organicznej, przekształcając je w związki nietoksyczne. Preparaty są nieszkodliwe dla środowiska i dla człowieka. Atesty Państwowego Instytutu Higieny potwierdzają ich bezpieczeństwo. Biopreparaty działają na sposób fizykochemiczny oraz biologiczny. Biodegradują węglowodory, detergenty, fenole, posiadają właściwości buforujące, intensyfikują proces nitryfikacji.

Preparaty przyspieszają rozkład substancji organicznych, umożliwiając solidne i profesjonalne oczyszczanie ścieków o różnym pochodzeniu – komunalne, rolnicze, przemysłowe, przydomowe. Oferta firm produkcyjnych jest bardzo zróżnicowana, znajdują się w niej środki redukujące nieprzyjemne zapachy, udrażniające kanalizację, powodujące rozkład odchodów, usuwanie metali ciężkich ze ścieków, a także oczyszczające szamba, degradujące osady i wiele innych.

Preparaty przyspieszają procesy takie jak: degradacja tłuszczów, białek i skrobi, kompostowanie, aktywacja wzrostu traw. Ich zastosowanie są bardzo wszechstronne i wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, rolnictwie, przemyśle ciężkim, spożywczym, chemicznym i innych. Oczyszczanie ścieków z pomocą biopreparatów odbywa się w sposób sprawny, a zarazem ekologiczny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biopreparaty, Ochrona środowiska, recykling i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.