Sklejka – materiał do produkcji mebli

Sklejka profilowana to materiał wykorzystywany w produkcji mebli. Powstają z niej oparcia oraz siedziska foteli, krzeseł o różnym wyglądzie i charakterze. Sklejka to mocny materiał wytrzymały na zginanie, który znajduje zastosowanie w produkcji mebli do siedzenia, domowych, szkolnych i biurowych. Dzięki wysokiej klasie materiału sklejka jest wytrzymała, zachowując doskonałe właściwości przez długie lata użytkowania krzeseł oraz foteli.

Produkowana w Polsce sklejka musi posiadać wszystkie atesty dopuszczające ją do powszechnego użytku. Wtedy może być doskonałą ofertą skierowaną do producentów mebli do siedzenia.

Producenci sklejki wykonują elementy według stworzonych w firmie projektów lub zgodnie z przedstawioną przez Klienta dokumentacją. Oferują profilowane wypraski sklejkowe, które stanowią niezbędny element krzeseł oraz foteli, tzw. kubełki z okleiną naturalną lub modyfikowaną, a także płozy, nogi, podłokietniki do wyżej wymienionych mebli do siedzenia.

Sklejka jest uniwersalnym produktem stworzonym z naturalnego drewna, z użyciem specjalnych klejów. W zakładach produkcyjnych powstają wypraski sklejkowe, które mogą być lakierowane lub tapicerowane. Firmy posiadają wyspecjalizowane parki maszynowe oraz zatrudniają profesjonalną kadrę techniczną przyczyniają się do podnoszenia jakości sklejki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sklejka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.