Blaszane pokrycia dachowe

Mocne i trwałe pokrycie dachowe to niezbędny element każdego domu. Inwestorzy stają przed trudnym wyborem, jaki rodzaj dachówki zastosować. Najważniejsze z nich to dachówki ceramiczne, blachodachówki i dachówki bitumiczne. Kryteria, które warto wziąć pod uwagę to między innymi trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne, ochrona antykorozyjna, ciężar materiału, sposób pielęgnacji, estetyka i cena. Każdy z trzech typów posiada swoje mocne strony.

Blachodachówki są lepszym rozwiązaniem na proste dachy, natomiast na dachach bardziej skomplikowanych lepiej sprawdzą się dachówki ceramiczne i bitumiczne. W przypadku blachodachówek, mimo specjalnych powłok antykorozyjnych, istnieje dość duże ryzyko powstania rdzy. Blaszane pokrycie źle znosi też zaleganie śniegu, możliwość odgięcia blachy powoduje, że trzeba ten śnieg na bieżąco usuwać. Dachówka bitumiczna i ceramiczna w odróżnieniu od blachodachówki nie wytwarza hałasu podczas deszczu, zapewniając komfort użytkowania.

Pokrycie dachowe musi być trwałe i solidne. Najlepiej do tego nadają się ocynkowane blachy trapezowe, a także blachodachówki.  Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów produkty cechuje trwałość i wytrzymałość.

Firmy zajmujące się produkcją pokryć dachowych z blachy nieustannie się rozwijają, doskonaląc swoją ofertę. Precyzja, z jaką wykonywane są blachy gładkie i trapezowe, jest godna pochwały. Czuwają nad tym profesjonaliści obsługujący nowoczesne urządzenia znajdujące się w parku maszynowym. Obróbki blacharskie wykonywane są każdorazowo według wytycznych zamawiającego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pokrycia dachowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.