Gospodarka odpadami

Profesjonalna gospodarka odpadami to bardzo ważny element dbania o środowisko naturalne. Ilość odpadów, jaka powstaje w różnych zakładach produkcyjnych i usługowych, jest ogromna. Ich gromadzenie byłoby niezwykle uciążliwe gdyby nie profesjonalna belownica prasująca folię, butelki, ścinki, szmaty i inne odpady. Jest to bardzo wydajne urządzenie. Pobiera małą moc, jest łatwe w obsłudze i ma dużą siłę zgniotu.

Prasy służą do kompaktowania odpadów. Proces prasowania jest krótki i przebiega bardzo sprawnie. Zaprojektowana przez specjalistów  belownica jest bezpieczna w obsłudze i łatwa w konserwacji. Sprasowane bele zajmują o wiele mniej miejsca niż niesprasowane odpady. Można w ten sposób oszczędzić miejsce. Belownice znajdują zastosowanie w sortowniach odpadów. Innym urządzeniem wykorzystywanym w branży jest prasokontener – pojemnik z prasą zagęszczający odpady komunalne. Posiada dużą objętość, jest wytrzymały, zachowuje jakość przez długie lata. Nad właściwym funkcjonowaniem urządzeń czuwają wyspecjalizowani serwisanci.

Do zagospodarowania odpadów potrzebne są pojemniki transportowe, które doskonale współpracują ze stacjonarnymi prasami. Występuje w nim hakowy system załadunku. W całym procesie ważnym miejscem są stacje przeładunkowe, które pracują w sposób następujący: odpady są dowożone do stacji śmieciarką lub hakowcem, następnie przesypywane do kontenera, zagęszczane i wywożone do utylizacyjnych zakładów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii surowce wtórne nadają się do ponownego użycia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Belownice, Pojemniki na odpady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.