Wyposażenie zakładów przemysłu spożywczego.

Stosowane w zakładach przetwórstwa mięsnego transportery są bardzo wszechstronne. Przenoszą dowolne materiały z jednego miejsca na drugie w dowolnej płaszczyźnie.

Najważniejsze z nich to przenośniki rolkowe, przenośniki siatkowe, przenośniki taśmowe, przenośniki łańcuchowe oraz przenośniki ślimakowe. Zautomatyzowane linie dzielenia drobiu to główne wyposażenie ubojni drobiu. Są one specjalnie skonstruowane pod obróbkę mięsa drobiowego, natomiast linie dzielenia mięsa filetują i obrabiają mięso wieprzowe oraz wołowe.

Stalowe sterylizatory to dzisiaj konieczność. Wkłada się do nich noże w celu dokładnego wysterylizowania. Higiena w przemyśle spożywczym jest niezwykle ważna. Zależy od niej jakość gotowych produktów. W jej służbie działają kompleksowe stacje higieny. Przechodząc przez myjki butów, pracownicy profesjonalnie dezynfekują swoje obuwie. Kanały ściekowe, podobnie jak kratki ściekowe, wykonane są z kwasoodpornej stali, co gwarantuje ich trwałość i odporność. Tworzą one układy odwodnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie ubojni drobiu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.