Zastosowania szaf metalowych – szafki szkolne

Szafy metalowe to podstawowe wyposażenie wielu miejsc o różnym charakterze i przeznaczeniu – między innymi biur, zakładów pracy, banków, urzędów, szpitali, a także szkół. W każdym z tych miejsc szafa metalowa spełnia inną funkcję i posiada inne parametry techniczne. Na przykład w biurach występują szafy na akta i dokumenty, w bankach wzmocnione szafy ognioodporne i antywłamaniowe, w szkołach szafy ubraniowe, w warsztatach szafki narzędziowe. Wyposażenie szaf metalowych jest dostosowywane do ich zastosowania. Szafy mogą mieć dowolną ilość półek. Posiadają także różne rodzaje zamków, mogą to być zamki tradycyjne, a także specjalne rygle dające gwarancję bezpieczeństwa.

Do produkcji szaf wykorzystuje się najwyższej jakości ocynkowaną blachę stalową, którą można pomalować proszkowo na dowolny kolor. Blacha jest trwałym i odpornym na korozję materiałem, pozwalającym na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Szafy metalowe mogą mieć różną wielkość, wysokość i pojemność oraz wyposażenie – w zależności od przeznaczenia i wymagań Klienta. Większość firm produkujących szafy metalowe wykonuje meble na indywidualne zamówienie, biorąc pod uwagę potrzeby zamawiającego.

Jednym z bardzo popularnych ostatnio rodzajów szaf metalowych są szafki szkolne, w których uczniowie mogą schować książki i rzeczy osobiste. Są to przeważnie jednodrzwiowe szafki dostosowane do wieku uczniów. Ich podstawowym wyposażeniem jest w drążek, na którym można powiesić ubranie, półki na książki i drugie śniadanie. Metalowe szafki szkolne można spotkać już prawie w każdej szkole – zarówno podstawowej, jak i gimnazjum i szkole średniej. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, usprawniające życie całej szkoły.

Dla najmłodszych uczniów szafki szkolne posiadają specjalną stabilną konstrukcją, gwarantującą bezpieczne użytkowanie. Są one również dopasowane do niskiego wzrostu, często producenci fantazyjnie je malują – np. w postaci bajkowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szafy metalowe, Wyroby metalowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.