Oferta producentów wyposażenia sklepów.

Będąc w sklepie zwykle nie zastanawiamy się nad jego wystrojem i wyposażeniem. Jedyne, co nas interesuje, to jego zaopatrzenie. Niezależnie od tego czy jest to przydomowy mały sklepik, dyskont, czy duży supermarket, każdy obiekt handlowy posiada swoje wyposażenie.

Na podstawowe wyposażenie sklepów składają się półki, regały, lady, witryny, gabloty. Są to meble służące głównie do prezentacji i wyeksponowania oraz przechowywania towaru. Można je spotkać w każdym obiekcie handlowym. Towary spożywcze zwykle ułożone są na półkach, kosztowności u jubilera w specjalnych zamykanych gablotach, a mięso w ladach chłodniczych. Każda branża handlowa rządzi się swoimi prawami.

W sklepach z odzieżą niezbędne są przymierzalnie z lustrami, manekiny, na których wyeksponowane są ubrania, wieszaki i regały na stroje. Producenci mebli sklepowych oferują specjalne meble na konkretne artykuły, np. regały na buty, krawaty, koszule, alkohol. W sklepach odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych można spotkać gondole sklepowe oraz stoły ekspozycyjne do zaprezentowania różnego rodzaju konfekcji.

Meble sklepowe wykonywane są z różnych materiałów, np. ze stali nierdzewnej (drążki do przymierzalni, stoliki, gondole), z płyty meblowej, szkła – regały, stoły. Można dowolnie zaaranżować każde wnętrze sklepowe dzięki kompleksowym systemom meblowym wykonanym z różnych materiałów.

Producenci mebli sklepowych oferują meble jubilerskie, regały ekspozycyjne znajdujące zastosowanie na przykład w branży spożywczej, oraz RTV i AGD, ścianki panelowe, stojaki konfekcyjne, podświetlane gabloty w wielu kształtach – do ekspozycji biżuterii, akcesoriów GSM, galanterii skórzanej i wielu innych artykułów, specjalne regały na pieczywo, warzywa i owoce, oraz całe zintegrowane stoiska handlowe.

Oprócz mebli sklepowych podstawowym wyposażeniem każdego sklepu są lady kasowe, urządzenia elektroniczne, kasy fiskalne, wagi, bramki antykradzieżowe, kosze i wózki sklepowe, listwy i etykiety cenowe, metkownice.

W sklepach spożywczych, mięsnych, a także lokalach gastronomicznych, kawiarniach niezbędne są również urządzenia chłodnicze. Mogą to być lady chłodnicze na mięso, witryny cukiernicze, w których towary zachowają swoją świeżość dzięki odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Zazwyczaj regały chłodnicze są tworzone z myślą o estetyce wnętrza. Prezentują się elegancko, są ozdobą wnętrza kawiarni czy innego obiektu. Urządzenia chłodnicze są koniecznością w przypadku lokali serwujących torty, lody oraz inne zimne desery. Przez ich szklane szyby Klienci mogą przyjrzeć się oferowanym towarom i wybrać ten, który będzie im odpowiadał. Do urządzeń chłodniczych, które można spotkać w każdej restauracji czy sklepie spożywczym należą także szafy mroźnicze, zamrażarki, a w lodziarniach również specjalne konserwatory do lodów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie sklepów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.